T-Manager ile Geleceği Yönetmek

1609144307521

Değerli dostlarım, size benim açımdan çok keyifli ve heyecan verici bir haber vermek istiyorum. 10 sene kurumsal hayatta çalıştıktan sonra, 11 sene yönetim danışmanlığı alanında çalıştım, çalışmaya da devam ediyorum. Bildiğiniz üzere uzmanlık alanlarım iç denetim, iç kontrol ve risk yönetimi. Yani şirketlerde üçlü hat sistemi. Bu konuda yüzün üzerinde şirkete ve kamu idaresine danışmanlık yaptım, ilgili sistem, süreç ve departmanların kurulmasında yardımcı oldum. Belki 200′den fazla şirkete eğitim verdim. Buna ek olarak, akademik çalışma alanlarım olan stratejik yönetim, organizasyon ve kültür gibi konulara da binlerce saat hem danışman, hem araştırmacı olarak zaman ayırdım. Masanın bu tarafında kalmakla yetinmedim, masanın diğer tarafına geçerek, Yönetim Kurullarında da görevler üstlendim, Komiteler kurdum, yönettim. İcra kurullarına, CEO’lara danışmanlık yaptım, yapıyorum. Bir anlamda taşın altına elimi koydum.

Bu bilgileri neden paylaştım?

İşin hem sistem, hem de insan tarafında çok fazla şirket, proje, çalışma gördüm, tecrübe ettim. Bu tecrübelerim esnasında gördüğüm en önemli boşluk şuydu; işin sistem tarafı ve insan tarafı dengeli ve sağlıklı bir şekilde yürütülmüyor. Şirketlerde sistem ve insan unsurları üzerinde aynı derecede ve dengeli bir bakış açısı ile durulmuyor. Oysa bizi çok farklı bir gelecek bekliyor ve bu dijital gelecekte sistem ve insan unsurları eş zamanlı geliştirilmek durumunda. İşin sistem tarafında çok sorun yok; stratejik yönetim, risk yönetimi, yönetim sistemleri, süreç yönetimi, iç kontrol, iç denetim, ERP’ler, RPA’lar, IoT projeleri, yapay zeka çalışmaları hızla devam ediyor. Dijital dönüşümün teknoloji tarafı hızlı ilerliyor. İnsan tarafına baktığımızda ise insanı geleceğe uyumlandırma için çalışma sayısı yok denecek kadar az.

Tam bu konuda ne yapılabilir diye düşünürken, değerli meslektaşım İlknur Tunç’un 3 senedir üzerinde çalıştığı harika projesi T-Manager ile tanıştım. T-Manager’ın vizyonu ve misyonu beni çok etkiledi. Bu sebeple, projeye olan inancım ile projeye yatırımcı, strateji ve finanstan yönetim kurulu üyesi ve bir nefer olarak büyük heyecan ile katıldım. T-Manager ile organizasyonlara insan kaynaklarını, örgüt yapılarını ve kültürlerini geleceğin dijital ve inovasyon temelli dünyasına uyumlandırmalarına yardımcı oluyoruz. Aynı zamanda toplumdaki bireylere de geleceğe uyumlanmaları ve yetkinliklerini artırmaları için araçlar sunuyoruz. Yani hem bireysel, hem kurumsal tarafa hizmet veriyoruz. Bu yolculukta, daha önce olduğu gibi bizlere katılmanızı ve birlikte yol almayı çok isterim. Bu konuda bir video da çekmeyi planlıyorum.

Vakit ayırıp okuduğunuz için teşekkür ederim.

Bir Cevap Yazın

E-Posta adresiniz yayınlanmadı

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Yukarıya Git