Anasayfa » İç Denetim | İç Denetim Danışmanlığı | İç denetçilik | Kamu İç Denetim » İç Kontrol ve Risk Yönetimi Yazılımı KIOS GRC 5. Senesinde

İç Kontrol ve Risk Yönetimi Yazılımı KIOS GRC 5. Senesinde

man-red-umbrellaControl Solutions International şirketinde birkaç kişinin, dünyada iç kontrol ve risk yönetimi yazılımları var, peki ülkemiz kültürüne daha uygun, ülkemiz iş uygulamaları ile daha uyumlu bir yazılım kendimiz üretebilir miyiz diye sorması ile başladı.2012 senesinde bir hayal olarak başlamıştı herşey. Bu hayal sonra bir hedefe, sonra da gerçeğe dönüştü. Küçük ama inanmış bir ekip, yoğun bir çalışma sonucunda, KIOS GRC’ yi bir TL devlet desteği ya da dış yatırım almadan, öz kaynakları ile hayata geçirmeyi başardı.2013 senesinin sonunda, dünyadaki iyi uyulamaları (COSO, ISO) baz alan ancak ülkemiz iş, yönetim ve organizasyon kültürü ile uyumlu bir sistemi üretmeyi başarmıştık.

Bugün ülkemizde 30′dan fazla şirket ve kamu idaresi, iç kontrol ve risk yönetimi sistem ve süreçlerini oluşturmak, yönetmek, raporlamak ve izlemek için KIOS GRC’ den faydalanıyor. Aralarında yabancı şirketler de var.

KIOS GRC şirket ve kurumlara;

  • İç kontrol sistemlerini oluşturma, değerlendirme, güçlendirme,
  • Risk yönetimi sistem ve süreçlerini, kurum içi rol ve sorumluluklara uygun olarak oluşturma, yönetme, raporlama ve izleme,
  • İç denetimin etkin faaliyet göstermesi için temel oluşturma ve entegrasyon sağlama

noktalarında büyük katkılar sağladı ve sağlamaya devam ediyor.

Şimdi hedefimiz, dünyaya açılmak.

Onlar yapabiliyorsa bizde yapabiliriz sloganı ile başlayan yolculuğumuz, şimdi farklı bir mecraya taşınıyor. Çoklu dil desteği, yüksek oranda özelleştirilebilme, SaaS imkanlar ile hizmet vermek gibi ek özellikler ile KIOS GRC, 2017′ den itibaren dünya şirketleri ve kamu idarelerinin kullanımına sunuluyor.

Eğer yeterince inanırsak ve çok çalışırsak, biliyoruz ki, dünya aslında sandığımız kadar büyük, hayallerimiz de sandığımız kadar küçük değil.

Son 4 senede, KIOS GRC’ yi oluşturan, gelişmesi için katkı sağlayan, emek veren tüm ekip arkadaşlarımıza ve tüm kıymetli müşterilerimize çok teşekkür ediyoruz. Özellikle de müşterilerimize. Yerli bir ürüne, yerli olana güvenmenin çok zor olduğu dönemde, 30′ un üzerinde şirket ve kurum bize ve çözümlerimize inandı. Bize destek oldu. Bize moral verdi.

Bizde elimizden geldiğince üst standartlarda hizmet verdik.

Şirket olarak hiç bir pazarlama bütçemiz yok. Satış ekibimiz yok. Sadece iyi bir ürünümüz ve müthiş bir teknik ekibimiz var. İşimizi seviyor, ortaya çıkan ürüne güveniyoruz.

Pazarlamaya gerek duymadık, zira müşterilerimiz çevrelerine o kadar güzel geri bildirimlerde bulunuyor ve o kadar çok öneriyorlar ki, uzun yıllar böyle bir fonksiyona ihtiyaç duymayacağımız kanaatindeyiz. Bu sebeple değerli müşterilerimize, bu olağanüstü paydaşlarımıza minnettarız.

Bu ülkenin, bu toprakların ürünü olan KIOS GRC sizlerin desteği ile yeni coğrafyalara açılımı başlatıyor.

KIOS GRC ile ilgili ayrıntılı bilgi için: www.kiosgrc.com

kiosgrc

Hits: 175

Bir Cevap Yazın

E-Posta adresiniz yayınlanmadı

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Yukarıya Git